NURAY İsim Raporu:

NURAY Adının Yaygınlığı

NURAY Türkiye'de en çok kullanılan 240. isim (... 238. kerem, 239. selda, 240. nuray, 241. aysel, 242. başak, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,015 kişiden birinin adı NURAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.98.

NURAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:51 itibariyle yaklaşık 88,360 kişinin isminin NURAY olduğu ve NURAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1165 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 NURAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NURAY sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NURAY Türkiye'nin en yaygın 240. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 240. ad ise Melvin ismi. NURAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 238. Glen 239. Clark 240. Melvin 241. Rodney 242. Seth isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURAY İsminin Yazılışı:

-...-.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde NURAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURAY İsminin Barkod Yazılışı:

NURAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uray) göre nuray ile Uyumlu İsimler :

baturay muşturay samuray kamuray

Son 3 harfine (ray) göre nuray ile Uyumlu İsimler :

koray eray güray giray yıldıray feray miray boray esmeray beray seray biray hüray alpgiray bediray göray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre nuray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ NURAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nura) göre NURAY ile Uyumlu İsimler :

nuran nural

İlk 3 harfine (nur) göre NURAY ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nurettin nurdan nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURAY ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

nilay nilkay

NURAY isminin Anlamı

NURAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURAY + Anlam" veya "NURAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURAY adını oluşturan N, U, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

N
U
R
A
Y
TOPLAM
17
25
21
1
28
92

NURAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1808. soydan, 1809. tangül, 1810. nuray, 1811. ruşen, 1812. aykut, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün