ORAY İsim Raporu:

ORAY Adının Yaygınlığı

ORAY Türkiye'de en çok kullanılan 2426. isim (... 2424. yoncagül, 2425. şadi, 2426. oray, 2427. itidal, 2428. yunushan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ORAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ORAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:42 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ORAY olduğu ve ORAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 ORAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ORAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ORAY Türkiye'nin en yaygın 2426. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2426. ad ise Manubhai ismi. ORAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2424. Brennan 2425. Kiyoshi 2426. Manubhai 2427. Kane 2428. Simpson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORAY İsminin Yazılışı:

---.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde ORAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORAY İsminin Barkod Yazılışı:

ORAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

koray boray

SON HARFLERİ ORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ray) göre oray ile Uyumlu İsimler :

nuray eray güray giray yıldıray feray miray baturay esmeray beray seray biray hüray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray

Son 2 harfine (ay) göre oray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ ORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ora) göre ORAY ile Uyumlu İsimler :

oral

İlk 2 harfine (or) göre ORAY ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun orkun oryal orhun orbay orkan oruç orkide ortaç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

oktay olcay okay orbay onay

ORAY isminin Anlamı

ORAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORAY + Anlam" veya "ORAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORAY adını oluşturan O, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

O
R
A
Y
TOPLAM
18
21
1
28
68

ORAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 975. huri, 976. ortaç, 977. oray, 978. şemsa, 979. şilan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç şemsa şilan