RUHİ İsim Raporu:

RUHİ Adının Yaygınlığı

RUHİ Türkiye'de en çok kullanılan 663. isim (... 661. rahime, 662. rezzan, 663. ruhi, 664. sacit, 665. sebahattin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı RUHİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

RUHİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 09:33 itibariyle yaklaşık 24,292 kişinin isminin RUHİ olduğu ve RUHİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RUHİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 985 RUHİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada RUHİ sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

RUHİ Türkiye'nin en yaygın 663. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 663. ad ise King ismi. RUHİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 661. Sheryl 662. Sherman 663. King 664. Mahmoud 665. Patrice isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RUHİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RUHİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RUHİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RUHİ İsminin Yazılışı:

.-...-......

Denizcilik Alfabesinde RUHİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RUHİ İsminin Barkod Yazılışı:

RUHİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RUHİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RUHİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RUHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uhi) göre ruhi ile Uyumlu İsimler :

nuhi

Son 2 harfine (hi) göre ruhi ile Uyumlu İsimler :

fethi suphi sulhi nahi

BAŞ HARFLERİ RUHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ruh) göre RUHİ ile Uyumlu İsimler :

ruhan ruhat ruhsat ruhşat ruhsar ruhsen

İlk 2 harfine (ru) göre RUHİ ile Uyumlu İsimler :

rukiye ruşen ruken rumeysa rukan runa rudi rukiyye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RUHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

remzi rahmi recai raci refi rami rudi

RUHİ isminin Anlamı

RUHİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RUHİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RUHİ + Anlam" veya "RUHİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RUHİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RUHİ adını oluşturan R, U, H, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

R
U
H
İ
TOPLAM
21
25
10
12
68

RUHİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 964. oruç, 965. raşide, 966. ruhi, 967. sakıp, 968. savan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan