NAHİ İsim Raporu:

NAHİ Adının Yaygınlığı

NAHİ Türkiye'de en çok kullanılan 2267. isim (... 2265. nadircan, 2266. nafı, 2267. nahi, 2268. naide, 2269. nasif, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NAHİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NAHİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:54 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NAHİ olduğu ve NAHİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAHİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAHİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAHİ Türkiye'nin en yaygın 2267. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2267. ad ise Wilhelm ismi. NAHİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2265. Mathias 2266. Aslam 2267. Wilhelm 2268. Washington 2269. Emmet isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAHİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAHİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAHİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAHİ İsminin Yazılışı:

-..-......

Denizcilik Alfabesinde NAHİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAHİ İsminin Barkod Yazılışı:

NAHİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAHİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAHİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nahide nahit

SON HARFLERİ NAHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ahi) göre nahi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (hi) göre nahi ile Uyumlu İsimler :

fethi ruhi suphi nuhi sulhi

BAŞ HARFLERİ NAHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nah) göre NAHİ ile Uyumlu İsimler :

nahide nahit

İlk 2 harfine (na) göre NAHİ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi naki nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi natali nesli nilseli

NAHİ isminin Anlamı

NAHİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAHİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAHİ + Anlam" veya "NAHİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAHİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAHİ adını oluşturan N, A, H, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 40:

N
A
H
İ
TOPLAM
17
1
10
12
40

NAHİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 108. efil, 109. maide, 110. nahi, 111. taci, 112. şadi, ... Toplam 18 ismin aritmetik toplamı 40 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

elif akife said belma çağıl celal cenk ferda sadi habil hicabi rana çiçek efil maide taci şadi