NAZAN İsim Raporu:

NAZAN Adının Yaygınlığı

NAZAN Türkiye'de en çok kullanılan 274. isim (... 272. nurdan, 273. alev, 274. nazan, 275. inci, 276. senem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,133 kişiden birinin adı NAZAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.88.

NAZAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:30 itibariyle yaklaşık 79,420 kişinin isminin NAZAN olduğu ve NAZAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1046 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZAN Türkiye'nin en yaygın 274. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 274. ad ise Ahmed ismi. NAZAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 272. Julia 273. Muhammad 274. Ahmed 275. Syed 276. Sidney isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZAN İsminin Yazılışı:

-..---...--.

Denizcilik Alfabesinde NAZAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZAN İsminin Barkod Yazılışı:

NAZAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azan) göre nazan ile Uyumlu İsimler :

ramazan

Son 3 harfine (zan) göre nazan ile Uyumlu İsimler :

ozan rezzan suzan ferzan firuzan feyzan şürzan lerzan rizan erizan füruzan

Son 2 harfine (an) göre nazan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ NAZAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (naza) göre NAZAN ile Uyumlu İsimler :

nazar

İlk 3 harfine (naz) göre NAZAN ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazım nazmiye nazmi nazif naz nazife nazik nazire naziye nazır nazime

İlk 2 harfine (na) göre NAZAN ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nalan nagihan nagehan nadircan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nihan nurettin nurdan nuran nurten nurcan nevin nurhan necmettin nermin numan neriman nursen nurçin nurkan nurşen nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurcihan nurgün nefishan nejan nevhan nilhan nurben nurden nurseren

NAZAN isminin Anlamı

NAZAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZAN + Anlam" veya "NAZAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZAN adını oluşturan N, A, Z, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

N
A
Z
A
N
TOPLAM
17
1
29
1
17
65

NAZAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 822. erdinç, 823. alpay, 824. nazan, 825. suna, 826. berrak, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü