NESRİN İsim Raporu:

NESRİN Adının Yaygınlığı

NESRİN Türkiye'de en çok kullanılan 203. isim (... 201. ece, 202. turan, 203. nesrin, 204. vedat, 205. ekrem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı NESRİN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12.

NESRİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:04 itibariyle yaklaşık 101,099 kişinin isminin NESRİN olduğu ve NESRİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NESRİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 NESRİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NESRİN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NESRİN Türkiye'nin en yaygın 203. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 203. ad ise Jorge ismi. NESRİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 201. Gail 202. Leo 203. Jorge 204. Anna 205. Donna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NESRİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NESRİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NESRİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NESRİN İsminin Yazılışı:

-......-...-.

Denizcilik Alfabesinde NESRİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NESRİN İsminin Barkod Yazılışı:

NESRİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NESRİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NESRİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NESRİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (esrin) göre nesrin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (srin) göre nesrin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rin) göre nesrin ile Uyumlu İsimler :

berrin zerrin şirin derin narin berin serin arin dilbirin

Son 2 harfine (in) göre nesrin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin ekin necmettin seçkin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin ertekin gıyasettin helin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin

BAŞ HARFLERİ NESRİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nesri) göre NESRİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nesr) göre NESRİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nes) göre NESRİN ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesibe nesimi nesligül neslim nesim nesli nesma

İlk 2 harfine (ne) göre NESRİN ile Uyumlu İsimler :

nevzat neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NESRİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

nevin necmettin nermin

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nihan nurettin nurdan nazan nuran nurten nalan nurcan nurhan numan nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurkan nurşen nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurcihan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nilhan nurben nurden nurseren

NESRİN isminin Anlamı

NESRİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NESRİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NESRİN + Anlam" veya "NESRİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NESRİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NESRİN adını oluşturan N, E, S, R, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

N
E
S
R
İ
N
TOPLAM
17
6
22
21
12
17
95

NESRİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1900. mahmure, 1901. muhammed, 1902. nesrin, 1903. nurkan, 1904. orkun, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder