NEJAT İsim Raporu:

NEJAT Adının Yaygınlığı

NEJAT Türkiye'de en çok kullanılan 362. isim (... 360. fevzi, 361. gürsel, 362. nejat, 363. seyhan, 364. zuhal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı NEJAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

NEJAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:30 itibariyle yaklaşık 58,560 kişinin isminin NEJAT olduğu ve NEJAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEJAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEJAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEJAT Türkiye'nin en yaygın 362. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 362. ad ise Clyde ismi. NEJAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 360. Marilyn 361. Ellis 362. Clyde 363. Justin 364. Thos isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEJAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEJAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEJAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEJAT İsminin Yazılışı:

-...---.--

Denizcilik Alfabesinde NEJAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEJAT İsminin Barkod Yazılışı:

NEJAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEJAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEJAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEJAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ejat) göre nejat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (jat) göre nejat ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (at) göre nejat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ NEJAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (neja) göre NEJAT ile Uyumlu İsimler :

nejan

İlk 3 harfine (nej) göre NEJAT ile Uyumlu İsimler :

nejdet nejla

İlk 2 harfine (ne) göre NEJAT ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEJAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

nevzat nebahat necat nezahat

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat necdet nusret nimet nüket nejdet nükhet nahit nedret nezaket nüshet nüvit nezhet neşet nurhayat nüzhet

NEJAT isminin Anlamı

NEJAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEJAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEJAT + Anlam" veya "NEJAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEJAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEJAT adını oluşturan N, E, J, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

N
E
J
A
T
TOPLAM
17
6
13
1
24
61

NEJAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 672. eşkan, 673. sevda, 674. nejat, 675. sabit, 676. mecit, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha