İMDAT İsim Raporu:

İMDAT Adının Yaygınlığı

İMDAT Türkiye'de en çok kullanılan 1219. isim (... 1217. cabbar, 1218. çağhan, 1219. imdat, 1220. candaş, 1221. cankut, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı İMDAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

İMDAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:37 itibariyle yaklaşık 6,299 kişinin isminin İMDAT olduğu ve İMDAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İMDAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İMDAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

İMDAT Türkiye'nin en yaygın 1219. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1219. ad ise Harish ismi. İMDAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1217. Corinne 1218. Alma 1219. Harish 1220. Beatriz 1221. Ariel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İMDAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İMDAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İMDAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İMDAT İsminin Yazılışı:

..---...--

Denizcilik Alfabesinde İMDAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İMDAT İsminin Barkod Yazılışı:

İMDAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İMDAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İMDAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İMDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (mdat) göre imdat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dat) göre imdat ile Uyumlu İsimler :

sedat vedat müjdat

Son 2 harfine (at) göre imdat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat necat nezahat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ İMDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (imda) göre İMDAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (imd) göre İMDAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (im) göre İMDAT ile Uyumlu İsimler :

imran imge imam

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İMDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'im' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ismet izzet inayet

İMDAT isminin Anlamı

İMDAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İMDAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İMDAT + Anlam" veya "İMDAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İMDAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İMDAT adını oluşturan İ, M, D, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

İ
M
D
A
T
TOPLAM
12
16
5
1
24
58

İMDAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 549. buğra, 550. burçe, 551. imdat, 552. eşber, 553. cemile, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem