BARIŞ İsim Raporu:

BARIŞ Adının Yaygınlığı

BARIŞ Türkiye'de en çok kullanılan 63. isim (... 61. volkan, 62. engin, 63. barış, 64. çiğdem, 65. erdal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 387 kişiden birinin adı BARIŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 2.58.

BARIŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:45 itibariyle yaklaşık 232,635 kişinin isminin BARIŞ olduğu ve BARIŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3067 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BARIŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BARIŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BARIŞ Türkiye'nin en yaygın 63. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 63. ad ise Jonathan ismi. BARIŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 61. Raymond 62. Jean 63. Jonathan 64. Keith 65. Karen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BARIŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BARIŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BARIŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BARIŞ İsminin Yazılışı:

-....-.-......

Denizcilik Alfabesinde BARIŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BARIŞ İsminin Barkod Yazılışı:

BARIŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BARIŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BARIŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BARIŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (arış) göre barış ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rış) göre barış ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ış) göre barış ile Uyumlu İsimler :

satılmış

BAŞ HARFLERİ BARIŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (barı) göre BARIŞ ile Uyumlu İsimler :

barın

İlk 3 harfine (bar) göre BARIŞ ile Uyumlu İsimler :

baran barbaros barlas barkın barçın

İlk 2 harfine (ba) göre BARIŞ ile Uyumlu İsimler :

banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki basri bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar balkan batur baturay bayazıt bayer baycan bahadırhan bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BARIŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ış' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

bektaş

BARIŞ isminin Anlamı

BARIŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BARIŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BARIŞ + Anlam" veya "BARIŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BARIŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BARIŞ adını oluşturan B, A, R, I, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

B
A
R
I
Ş
TOPLAM
2
1
21
11
23
58

BARIŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 541. seza, 542. azmi, 543. barış, 544. basri, 545. bayer, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem