TUĞ İsim Raporu:

TUĞ Adının Yaygınlığı

TUĞ Türkiye'de en çok kullanılan 1719. isim (... 1717. kahya, 1718. sururi, 1719. tuğ, 1720. özbil, 1721. mehriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TUĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TUĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 14:45 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin TUĞ olduğu ve TUĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUĞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUĞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUĞ Türkiye'nin en yaygın 1719. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1719. ad ise Rufus ismi. TUĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1717. Jed 1718. Paulette 1719. Rufus 1720. Shyam 1721. Naeem isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUĞ İsminin Yazılışı:

-..---.

Denizcilik Alfabesinde TUĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUĞ İsminin Barkod Yazılışı:

TUĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

tuğba ertuğrul tuğçe tuğrul altuğ ertuğ göktuğ bertuğ gürtuğ tuğcan tuğhan tuğra

SON HARFLERİ TUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine () göre tuğ ile Uyumlu İsimler :

erbuğ kutluğ başbuğ

BAŞ HARFLERİ TUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (tu) göre TUĞ ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuncay tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tuncer tuna tunç tufan turhan tugay tunay tunahan tuncel tunga turabi tuygun tugan tunçalp turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

't' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

TUĞ isminin Anlamı

TUĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUĞ + Anlam" veya "TUĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUĞ adını oluşturan T, U, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

T
U
Ğ
TOPLAM
24
25
9
58

TUĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 559. hıdır, 560. kamer, 561. tuğ, 562. satı, 563. alpar, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem