TUNCA İsim Raporu:

TUNCA Adının Yaygınlığı

TUNCA Türkiye'de en çok kullanılan 2399. isim (... 2397. tünay, 2398. hürşat, 2399. tunca, 2400. uzay, 2401. varsıl, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TUNCA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TUNCA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:31 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin TUNCA olduğu ve TUNCA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUNCA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUNCA yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUNCA Türkiye'nin en yaygın 2399. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2399. ad ise Nabeel ismi. TUNCA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2397. Krzysztof 2398. Farrukh 2399. Nabeel 2400. Piyush 2401. Isabelle isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUNCA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUNCA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUNCA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUNCA İsminin Yazılışı:

-..--.-.-..-

Denizcilik Alfabesinde TUNCA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUNCA İsminin Barkod Yazılışı:

TUNCA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUNCA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUNCA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

tuncay

SON HARFLERİ TUNCA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (unca) göre tunca ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nca) göre tunca ile Uyumlu İsimler :

gonca yonca

Son 2 harfine (ca) göre tunca ile Uyumlu İsimler :

ağca

BAŞ HARFLERİ TUNCA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tunc) göre TUNCA ile Uyumlu İsimler :

tuncay tuncer tuncel

İlk 3 harfine (tun) göre TUNCA ile Uyumlu İsimler :

tuna tunç tunay tunahan tunga tunçalp

İlk 2 harfine (tu) göre TUNCA ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tufan turhan tugay turabi tuygun tuğ tugan turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUNCA İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'ca' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

tuğba tuba tolga tuna taha talha tunga tuğra

TUNCA isminin Anlamı

TUNCA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUNCA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUNCA + Anlam" veya "TUNCA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUNCA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUNCA adını oluşturan T, U, N, C, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

T
U
N
C
A
TOPLAM
24
25
17
3
1
70

TUNCA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1063. saygı, 1064. serdal, 1065. tunca, 1066. vatan, 1067. tarık, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal vatan