SAYGI İsim Raporu:

SAYGI Adının Yaygınlığı

SAYGI Türkiye'de en çok kullanılan 2341. isim (... 2339. satılmış, 2340. saygun, 2341. saygı, 2342. sebati, 2343. sebila, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SAYGI ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SAYGI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:01 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin SAYGI olduğu ve SAYGI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAYGI isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAYGI yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAYGI Türkiye'nin en yaygın 2341. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2341. ad ise Lidia ismi. SAYGI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2339. Lise 2340. Azhar 2341. Lidia 2342. Clint 2343. Ilona isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAYGI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAYGI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAYGI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAYGI İsminin Yazılışı:

....--.----...

Denizcilik Alfabesinde SAYGI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAYGI İsminin Barkod Yazılışı:

SAYGI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAYGI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAYGI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

saygın

SON HARFLERİ SAYGI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aygı) göre saygı ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ygı) göre saygı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre saygı ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ SAYGI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sayg) göre SAYGI ile Uyumlu İsimler :

saygın saygun

İlk 3 harfine (say) göre SAYGI ile Uyumlu İsimler :

saynur

İlk 2 harfine (sa) göre SAYGI ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye sadun saruhan sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAYGI İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'gı' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

sıtkı sırrı satı sanlı

SAYGI isminin Anlamı

SAYGI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAYGI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAYGI + Anlam" veya "SAYGI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAYGI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAYGI adını oluşturan S, A, Y, G, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

S
A
Y
G
I
TOPLAM
22
1
28
8
11
70

SAYGI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1061. orbay, 1062. rabiye, 1063. saygı, 1064. serdal, 1065. tunca, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye serdal tunca vatan