ERKİN İsim Raporu:

ERKİN Adının Yaygınlığı

ERKİN Türkiye'de en çok kullanılan 927. isim (... 925. erden, 926. erem, 927. erkin, 928. ersen, 929. ertunç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı ERKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

ERKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:55 itibariyle yaklaşık 12,624 kişinin isminin ERKİN olduğu ve ERKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERKİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ERKİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ERKİN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ERKİN Türkiye'nin en yaygın 927. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 927. ad ise Jocelyn ismi. ERKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 925. Renato 926. Willie 927. Jocelyn 928. Constantine 929. Trent isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERKİN İsminin Yazılışı:

..-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde ERKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERKİN İsminin Barkod Yazılışı:

ERKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

berkin

SON HARFLERİ ERKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rkin) göre erkin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kin) göre erkin ile Uyumlu İsimler :

aytekin tekin gültekin ekin seçkin yetkin ilkin ertekin öztekin alptekin cantekin keskin

Son 2 harfine (in) göre erkin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin berçin

BAŞ HARFLERİ ERKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erki) göre ERKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (erk) göre ERKİN ile Uyumlu İsimler :

erkan erkut erkman erkal erkmen

İlk 2 harfine (er) göre ERKİN ile Uyumlu İsimler :

erdal erol erhan ercan erdem ersin eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ersan ercüment ergin erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan eralp erdil erduran ertekin erdeniz ercin erdağ erdi erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

ersin ergin ertekin ercin

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

erkan engin emin erhan ercan esin eren erdoğan ertan elvan evren ersan ekin erman esen ergün elçin ergun egemen erden ersen evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran erkman emirhan emrahan elen elvin emrecan erguvan erşen eşkan eran erkmen efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ERKİN isminin Anlamı

ERKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERKİN + Anlam" veya "ERKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERKİN adını oluşturan E, R, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

E
R
K
İ
N
TOPLAM
6
21
14
12
17
70

ERKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1031. emrecan, 1032. erberk, 1033. erkin, 1034. ersel, 1035. ferit, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan