ERDEM İsim Raporu:

ERDEM Adının Yaygınlığı

ERDEM Türkiye'de en çok kullanılan 124. isim (... 122. berna, 123. yılmaz, 124. erdem, 125. taner, 126. tuba, ...). Ülkemizde yaklaşık her 627 kişiden birinin adı ERDEM ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

ERDEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:43 itibariyle yaklaşık 144,261 kişinin isminin ERDEM olduğu ve ERDEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERDEM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 ERDEM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ERDEM sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ERDEM Türkiye'nin en yaygın 124. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 124. ad ise Jon ismi. ERDEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 122. Christine 123. Neil 124. Jon 125. Warren 126. Catherine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERDEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERDEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERDEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERDEM İsminin Yazılışı:

..-.-...--

Denizcilik Alfabesinde ERDEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERDEM İsminin Barkod Yazılışı:

ERDEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERDEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERDEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülerdem

SON HARFLERİ ERDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rdem) göre erdem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dem) göre erdem ile Uyumlu İsimler :

çiğdem adem didem diğdem mukaddem kadem özdem

Son 2 harfine (em) göre erdem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem meltem sinem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem emrem ersem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem şehlem önem

BAŞ HARFLERİ ERDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erde) göre ERDEM ile Uyumlu İsimler :

erden erdeniz erdebil erdener

İlk 3 harfine (erd) göre ERDEM ile Uyumlu İsimler :

erdal erdoğan erdinç erdil erduran erdağ erdi erda erdim erdan

İlk 2 harfine (er) göre ERDEM ile Uyumlu İsimler :

erkan erol erhan ercan ersin eren ertuğrul ertan eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erem erkin ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan eralp ertekin erkman ercin erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erkmen erbay ercihan erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

erem ersem ergem

'e' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

ekrem evrim eylem ethem elem ecem emrem erdim erim

ERDEM isminin Anlamı

ERDEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERDEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERDEM + Anlam" veya "ERDEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERDEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERDEM adını oluşturan E, R, D, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

E
R
D
E
M
TOPLAM
6
21
5
6
16
54

ERDEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 415. elçin, 416. berat, 417. erdem, 418. fatih, 419. kahya, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan