AZEM İsim Raporu:

AZEM Adının Yaygınlığı

AZEM Türkiye'de en çok kullanılan 1525. isim (... 1523. azad, 1524. azade, 1525. azem, 1526. azime, 1527. aşer, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AZEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AZEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:01 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin AZEM olduğu ve AZEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AZEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

AZEM Türkiye'nin en yaygın 1525. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1525. ad ise Jimmie ismi. AZEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1523. Svetlana 1524. Tatyana 1525. Jimmie 1526. Tania 1527. Glenda isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZEM İsminin Yazılışı:

.---...--

Denizcilik Alfabesinde AZEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZEM İsminin Barkod Yazılışı:

AZEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zem) göre azem ile Uyumlu İsimler :

gizem

Son 2 harfine (em) göre azem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ AZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aze) göre AZEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (az) göre AZEM ile Uyumlu İsimler :

aziz azize azmi azad azade azime azat azra

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

adem asım abdülkerim alim ayşem atılım alkım arzum abdürrahim

AZEM isminin Anlamı

AZEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZEM + Anlam" veya "AZEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZEM adını oluşturan A, Z, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

A
Z
E
M
TOPLAM
1
29
6
16
52

AZEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 353. aydan, 354. dilek, 355. azem, 356. babür, 357. barın, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu