İPEK İsim Raporu:

İPEK Adının Yaygınlığı

İPEK Türkiye'de en çok kullanılan 235. isim (... 233. çağrı, 234. fulya, 235. ipek, 236. gonca, 237. müge, ...). Ülkemizde yaklaşık her 982 kişiden birinin adı İPEK ve ismin yaygınlık oranı binde 1.02.

İPEK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:37 itibariyle yaklaşık 92,073 kişinin isminin İPEK olduğu ve İPEK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1212 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İPEK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İPEK yaşadığını tahmin ediyoruz.

İPEK Türkiye'nin en yaygın 235. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 235. ad ise Joy ismi. İPEK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 233. Maurice 234. Jan 235. Joy 236. Laurence 237. Theresa isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İPEK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İPEK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İPEK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İPEK İsminin Yazılışı:

...--..-.-

Denizcilik Alfabesinde İPEK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İPEK İsminin Barkod Yazılışı:

İPEK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İPEK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İPEK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İPEK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (pek) göre ipek ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ek) göre ipek ile Uyumlu İsimler :

dilek melek emek petek benek bilek şimşek çiçek gülçiçek zeybek

BAŞ HARFLERİ İPEK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ipe) göre İPEK ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ip) göre İPEK ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İPEK İLE UYUMLU İSİMLER:

'i' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

ishak

İPEK isminin Anlamı

İPEK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İPEK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İPEK + Anlam" veya "İPEK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İPEK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İPEK adını oluşturan İ, P, E, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

İ
P
E
K
TOPLAM
12
20
6
14
52

İPEK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 363. ediz, 364. karadağ, 365. ipek, 366. asya, 367. mete, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu