CEMRE İsim Raporu:

CEMRE Adının Yaygınlığı

CEMRE Türkiye'de en çok kullanılan 1151. isim (... 1149. canberk, 1150. gokce, 1151. cemre, 1152. devran, 1153. dilan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı CEMRE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

CEMRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:23 itibariyle yaklaşık 9,009 kişinin isminin CEMRE olduğu ve CEMRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEMRE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CEMRE yaşadığını tahmin ediyoruz.

CEMRE Türkiye'nin en yaygın 1151. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1151. ad ise Cathleen ismi. CEMRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1149. Kris 1150. Raja 1151. Cathleen 1152. Claudio 1153. Belinda isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEMRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEMRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEMRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEMRE İsminin Yazılışı:

-.-..--.-..

Denizcilik Alfabesinde CEMRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEMRE İsminin Barkod Yazılışı:

CEMRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEMRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEMRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CEMRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emre) göre cemre ile Uyumlu İsimler :

emre

Son 3 harfine (mre) göre cemre ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (re) göre cemre ile Uyumlu İsimler :

münire nadire mehpare gülnare nazire cantüre emire hare mahmure mensure nezire sabire zennure zühre şerare filare kebire mefkure şeküre safire semire

BAŞ HARFLERİ CEMRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (cemr) göre CEMRE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cem) göre CEMRE ile Uyumlu İsimler :

cem cemil cemal cemile cemalettin cemali cemaliye cemşit cemay

İlk 2 harfine (ce) göre CEMRE ile Uyumlu İsimler :

cengiz cenk ceren celal ceyda ceyhun cevat celalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cenap cevahir cevher ceyla cenan cenker cenkay cevval celali celile cengizhan cevriye ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEMRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 're' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

cemile cahide cantüre cazibe cemaliye cavide celile cevriye

CEMRE isminin Anlamı

CEMRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEMRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEMRE + Anlam" veya "CEMRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEMRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEMRE adını oluşturan C, E, M, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

C
E
M
R
E
TOPLAM
3
6
16
21
6
52

CEMRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 373. baycan, 374. bener, 375. cemre, 376. ekip, 377. sani, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener ekip sani nejla nuh batu