CEVHER İsim Raporu:

CEVHER Adının Yaygınlığı

CEVHER Türkiye'de en çok kullanılan 1031. isim (... 1029. cabir, 1030. çağıl, 1031. cevher, 1032. çınar, 1033. deren, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı CEVHER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

CEVHER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:54 itibariyle yaklaşık 8,998 kişinin isminin CEVHER olduğu ve CEVHER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEVHER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CEVHER yaşadığını tahmin ediyoruz.

CEVHER Türkiye'nin en yaygın 1031. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1031. ad ise Moshe ismi. CEVHER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1029. Nader 1030. Melvyn 1031. Moshe 1032. Grady 1033. Narayan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEVHER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEVHER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEVHER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEVHER İsminin Yazılışı:

-.-.....-......-.

Denizcilik Alfabesinde CEVHER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEVHER İsminin Barkod Yazılışı:

CEVHER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEVHER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEVHER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

mücevher

SON HARFLERİ CEVHER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evher) göre cevher ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vher) göre cevher ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (her) göre cevher ile Uyumlu İsimler :

seher güher müzeher

Son 2 harfine (er) göre cevher ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ CEVHER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (cevhe) göre CEVHER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (cevh) göre CEVHER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cev) göre CEVHER ile Uyumlu İsimler :

cevat cevdet cevahir cevval cevriye

İlk 2 harfine (ce) göre CEVHER ile Uyumlu İsimler :

cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile celalettin cemalettin celil ceylan cebrail cezmi cenap cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay celali celile cemay cengizhan ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEVHER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

cenker

'c' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

cumhur cihangir cafer caner cevahir cabir cabbar candemir candeğer

CEVHER isminin Anlamı

CEVHER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEVHER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEVHER + Anlam" veya "CEVHER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEVHER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEVHER adını oluşturan C, E, V, H, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

C
E
V
H
E
R
TOPLAM
3
6
27
10
6
21
73

CEVHER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1147. betül, 1148. batur, 1149. cevher, 1150. nazlı, 1151. yekta, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma