DİLBER İsim Raporu:

DİLBER Adının Yaygınlığı

DİLBER Türkiye'de en çok kullanılan 1228. isim (... 1226. derin, 1227. dilay, 1228. dilber, 1229. nilda, 1230. efekan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı DİLBER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

DİLBER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-04-2024 07:34 itibariyle yaklaşık 6,297 kişinin isminin DİLBER olduğu ve DİLBER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİLBER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 DİLBER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada DİLBER sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

DİLBER Türkiye'nin en yaygın 1228. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1228. ad ise Christie ismi. DİLBER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1226. Prem 1227. Ewa 1228. Christie 1229. Thuy 1230. Han isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİLBER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİLBER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİLBER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİLBER İsminin Yazılışı:

-.....-..-.....-.

Denizcilik Alfabesinde DİLBER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİLBER İsminin Barkod Yazılışı:

DİLBER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİLBER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİLBER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİLBER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ilber) göre dilber ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lber) göre dilber ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ber) göre dilber ile Uyumlu İsimler :

eşber ekber amber muteber

Son 2 harfine (er) göre dilber ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer cenker ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ DİLBER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (dilbe) göre DİLBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (dilb) göre DİLBER ile Uyumlu İsimler :

dilbirin

İlk 3 harfine (dil) göre DİLBER ile Uyumlu İsimler :

dilek dilara dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilcan dilhan dila dilge dilivan diler

İlk 2 harfine (di) göre DİLBER ile Uyumlu İsimler :

didem dinçer dicle dinçay diğdem didar dijle diren direnç diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİLBER İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

dinçer dilaver diler

'd' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

dündar demir dönger damlanur değer dengir didar diyar

DİLBER isminin Anlamı

DİLBER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİLBER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİLBER + Anlam" veya "DİLBER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİLBER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİLBER adını oluşturan D, İ, L, B, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

D
İ
L
B
E
R
TOPLAM
5
12
15
2
6
21
61

DİLBER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 664. derin, 665. dilay, 666. dilber, 667. dilşad, 668. tuğba, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha