KAMER İsim Raporu:

KAMER Adının Yaygınlığı

KAMER Türkiye'de en çok kullanılan 843. isim (... 841. hami, 842. hüsniye, 843. kamer, 844. latife, 845. şenel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı KAMER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

KAMER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:20 itibariyle yaklaşık 15,331 kişinin isminin KAMER olduğu ve KAMER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KAMER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 KAMER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada KAMER sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

KAMER Türkiye'nin en yaygın 843. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 843. ad ise Janine ismi. KAMER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 841. Coleman 842. Williams 843. Janine 844. Ram 845. Lucille isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KAMER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KAMER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KAMER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KAMER İsminin Yazılışı:

-.-.---..-.

Denizcilik Alfabesinde KAMER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KAMER İsminin Barkod Yazılışı:

KAMER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KAMER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KAMER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KAMER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (amer) göre kamer ile Uyumlu İsimler :

tamer

Son 3 harfine (mer) göre kamer ile Uyumlu İsimler :

ömer muammer tümer sümer

Son 2 harfine (er) göre kamer ile Uyumlu İsimler :

alper zafer ilker önder taner ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter yeter ahter dilaver kevser ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ KAMER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kame) göre KAMER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kam) göre KAMER ile Uyumlu İsimler :

kamil kamile kamuran kamuray

İlk 2 harfine (ka) göre KAMER ile Uyumlu İsimler :

kadir kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kasım kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kadem kalender karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KAMER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

kader kalender

'k' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

kadir kevser kunter kibar

KAMER isminin Anlamı

KAMER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KAMER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KAMER + Anlam" veya "KAMER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KAMER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KAMER adını oluşturan K, A, M, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

K
A
M
E
R
TOPLAM
14
1
16
6
21
58

KAMER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 558. ilgen, 559. hıdır, 560. kamer, 561. tuğ, 562. satı, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem