ENDER İsim Raporu:

ENDER Adının Yaygınlığı

ENDER Türkiye'de en çok kullanılan 218. isim (... 216. buket, 217. çağlar, 218. ender, 219. ertuğrul, 220. nihan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 950 kişiden birinin adı ENDER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.05.

ENDER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:31 itibariyle yaklaşık 94,613 kişinin isminin ENDER olduğu ve ENDER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1248 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ENDER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,465 ENDER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ENDER sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

ENDER Türkiye'nin en yaygın 218. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 218. ad ise Brent ismi. ENDER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 216. Nathan 217. Kim 218. Brent 219. Dawn 220. Sean isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ENDER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ENDER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ENDER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ENDER İsminin Yazılışı:

.-.-....-.

Denizcilik Alfabesinde ENDER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ENDER İsminin Barkod Yazılışı:

ENDER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ENDER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ENDER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

iskender menderes gülender kalender

SON HARFLERİ ENDER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (nder) göre ender ile Uyumlu İsimler :

önder şahinder

Son 3 harfine (der) göre ender ile Uyumlu İsimler :

kader ejder mukadder lider özder

Son 2 harfine (er) göre ender ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker taner tamer muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver sezer dinçer münevver özer yener türker güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ ENDER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ende) göre ENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (end) göre ENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (en) göre ENDER ile Uyumlu İsimler :

engin enis enver enes enise enbiya ensar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ENDER İLE UYUMLU İSİMLER:

'en' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

enver

'e' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

eser emir ebubekir eşber ejder elifnur efser ekber ergüler elnur emür ensar erdener

ENDER isminin Anlamı

ENDER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ENDER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ENDER + Anlam" veya "ENDER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ENDER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ENDER adını oluşturan E, N, D, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

E
N
D
E
R
TOPLAM
6
17
5
6
21
55

ENDER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 438. kenan, 439. emir, 440. ender, 441. erden, 442. erhan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal