ALPER İsim Raporu:

ALPER Adının Yaygınlığı

ALPER Türkiye'de en çok kullanılan 39. isim (... 37. ebru, 38. esra, 39. alper, 40. burak, 41. burcu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 283 kişiden birinin adı ALPER ve ismin yaygınlık oranı binde 3.53.

ALPER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:56 itibariyle yaklaşık 317,659 kişinin isminin ALPER olduğu ve ALPER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 4196 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALPER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 985 ALPER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALPER sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ALPER Türkiye'nin en yaygın 39. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 39. ad ise Bruce ismi. ALPER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 37. Patrick 38. Ronald 39. Bruce 40. Jay 41. Gregory isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALPER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALPER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALPER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALPER İsminin Yazılışı:

.-.-...--...-.

Denizcilik Alfabesinde ALPER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALPER İsminin Barkod Yazılışı:

ALPER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALPER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALPER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

alperen alperkaan

SON HARFLERİ ALPER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lper) göre alper ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (per) göre alper ile Uyumlu İsimler :

sarper nurper şehper

Son 2 harfine (er) göre alper ile Uyumlu İsimler :

ömer zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ ALPER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alpe) göre ALPER ile Uyumlu İsimler :

alperen alperkaan

İlk 3 harfine (alp) göre ALPER ile Uyumlu İsimler :

alp alpay alparslan alpaslan alptekin alpagan alpin alpar alpgiray

İlk 2 harfine (al) göre ALPER ile Uyumlu İsimler :

ali alev altan altuğ alaattin alican aliye alkan altay alaaddin alim alişan alkım alaeddin alanur algın alkın almora almıla altınay altemur alaettin alihan alime alize

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALPER İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar amber

ALPER isminin Anlamı

ALPER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALPER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALPER + Anlam" veya "ALPER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALPER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALPER adını oluşturan A, L, P, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

A
L
P
E
R
TOPLAM
1
15
20
6
21
63

ALPER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 744. ekrem, 745. alpagan, 746. alper, 747. enise, 748. ayfer, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide