ŞEREF İsim Raporu:

ŞEREF Adının Yaygınlığı

ŞEREF Türkiye'de en çok kullanılan 353. isim (... 351. rıdvan, 352. necati, 353. şeref, 354. şeyda, 355. cansu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı ŞEREF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

ŞEREF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:34 itibariyle yaklaşık 61,181 kişinin isminin ŞEREF olduğu ve ŞEREF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEREF adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 ŞEREF yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ŞEREF sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ŞEREF Türkiye'nin en yaygın 353. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 353. ad ise Noel ismi. ŞEREF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 351. Calvin 352. Irving 353. Noel 354. Lowell 355. Simon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEREF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEREF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEREF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEREF İsminin Yazılışı:

.....-....-.

Denizcilik Alfabesinde ŞEREF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEREF İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEREF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEREF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEREF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEREF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eref) göre şeref ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ref) göre şeref ile Uyumlu İsimler :

eşref müşerref

Son 2 harfine (ef) göre şeref ile Uyumlu İsimler :

sedef hedef yasef halef

BAŞ HARFLERİ ŞEREF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şere) göre ŞEREF ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şer) göre ŞEREF ile Uyumlu İsimler :

şerife şerafettin şermin şerif şerifhan şerare

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEREF ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeyda şevket şefik şenay şeyma şengül şehmus şehnaz şennur şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şeyhmus şefika şehri şemi şencan şekip şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şevval şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEREF İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ef' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

şerif

ŞEREF isminin Anlamı

ŞEREF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEREF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEREF + Anlam" veya "ŞEREF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEREF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEREF adını oluşturan Ş, E, R, E, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

Ş
E
R
E
F
TOPLAM
23
6
21
6
7
63

ŞEREF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 759. necati, 760. şahin, 761. şeref, 762. sebile, 763. vedat, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide