NUR İsim Raporu:

NUR Adının Yaygınlığı

NUR Türkiye'de en çok kullanılan 88. isim (... 86. serhat, 87. salih, 88. nur, 89. merve, 90. umut, ...). Ülkemizde yaklaşık her 491 kişiden birinin adı NUR ve ismin yaygınlık oranı binde 2.04.

NUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:38 itibariyle yaklaşık 183,545 kişinin isminin NUR olduğu ve NUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2425 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NUR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 12.82 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,434 NUR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NUR sayısı her yıl 34 kişi artıyor.

NUR Türkiye'nin en yaygın 88. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 88. ad ise Samuel ismi. NUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 86. Todd 87. Jane 88. Samuel 89. Barbara 90. Linda isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NUR İsminin Yazılışı:

-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde NUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NUR İsminin Barkod Yazılışı:

NUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

onur nuri ilknur aynur nuray nurettin öznur nurdan nuran nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel ayşenur binnur nuriye gülnur şennur nursen zinnur nurçin yurdanur göknur nurkan nurşen saynur atanur elifnur günnur nurer nurseli panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur onurcan şemnur nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev sedanur ilnur zennure birnur damlanur elnur nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren semanur serdenur sevginur

SON HARFLERİ NUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ur) göre nur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ NUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (nu) göre NUR ile Uyumlu İsimler :

nuri nuray nurettin nurdan nuran nurten nurcan nurhan nusret nurgül nurullah nursel numan nuriye nursen nurçin nuh nurkan nurşen nurer nurseli nuhi nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nilüfer nadir nigar nehir nurer nazır naser nazar nurper nezir nefer nurfer

NUR isminin Anlamı

NUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NUR + Anlam" veya "NUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NUR adını oluşturan N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

N
U
R
TOPLAM
17
25
21
63

NUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 747. enise, 748. ayfer, 749. nur, 750. birim, 751. eralp, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide