MERVE İsim Raporu:

MERVE Adının Yaygınlığı

MERVE Türkiye'de en çok kullanılan 89. isim (... 87. salih, 88. nur, 89. merve, 90. umut, 91. sedat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 491 kişiden birinin adı MERVE ve ismin yaygınlık oranı binde 2.04.

MERVE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 19:53 itibariyle yaklaşık 183,806 kişinin isminin MERVE olduğu ve MERVE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2425 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERVE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MERVE yaşadığını tahmin ediyoruz.

MERVE Türkiye'nin en yaygın 89. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 89. ad ise Barbara ismi. MERVE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 87. Jane 88. Samuel 89. Barbara 90. Linda 91. Margaret isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERVE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERVE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERVE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERVE İsminin Yazılışı:

--..-....-.

Denizcilik Alfabesinde MERVE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERVE İsminin Barkod Yazılışı:

MERVE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERVE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERVE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERVE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erve) göre merve ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rve) göre merve ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ve) göre merve ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ MERVE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (merv) göre MERVE ile Uyumlu İsimler :

mervan merva

İlk 3 harfine (mer) göre MERVE ile Uyumlu İsimler :

meral mert meryem meriç merih merter meram mergül merdan mertcan

İlk 2 harfine (me) göre MERVE ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERVE İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 've' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

mine melike mete müge makbule medine menekşe müjde münire mehpare methiye mevhibe miyase mahmure mebruke mehriye melise mensure mihriye mintaze mücadele müslime maide mefkure meftune memnune mesude muhibe muhlise muhsine munise muradiye müfide mülkiye

MERVE isminin Anlamı

MERVE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERVE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERVE + Anlam" veya "MERVE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERVE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERVE adını oluşturan M, E, R, V, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

M
E
R
V
E
TOPLAM
16
6
21
27
6
76

MERVE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1264. sühan, 1265. hayati, 1266. merve, 1267. dönger, 1268. numan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar