GÜREL İsim Raporu:

GÜREL Adının Yaygınlığı

GÜREL Türkiye'de en çok kullanılan 1056. isim (... 1054. günsel, 1055. gürbüz, 1056. gürel, 1057. göknur, 1058. göksu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÜREL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÜREL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:13 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin GÜREL olduğu ve GÜREL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜREL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜREL yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜREL Türkiye'nin en yaygın 1056. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1056. ad ise Janis ismi. GÜREL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1054. Josef 1055. Madhu 1056. Janis 1057. Silvia 1058. Maher isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜREL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜREL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜREL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜREL İsminin Yazılışı:

--...-.-...-..

Denizcilik Alfabesinde GÜREL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜREL İsminin Barkod Yazılışı:

GÜREL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜREL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜREL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜREL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ürel) göre gürel ile Uyumlu İsimler :

türel sürel

Son 3 harfine (rel) göre gürel ile Uyumlu İsimler :

erel zerel

Son 2 harfine (el) göre gürel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel ezel günsel mürsel tuncel cansel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel izbel şemvel birsel minel neytel

BAŞ HARFLERİ GÜREL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güre) göre GÜREL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gür) göre GÜREL ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan güray gürol gürcan gürbüz gürsan güralp gürler gürsal gürsoy gürsu gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜREL ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜREL İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

gürsel günsel

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gül gönül göksel gürol gülnihal güldal göksal günhal gürsal gülhal günal günol göknil

GÜREL isminin Anlamı

GÜREL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜREL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜREL + Anlam" veya "GÜREL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜREL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜREL adını oluşturan G, Ü, R, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

G
Ü
R
E
L
TOPLAM
8
26
21
6
15
76

GÜREL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1260. ökkeş, 1261. gürcan, 1262. gürel, 1263. hakikat, 1264. sühan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar