GÜLÜM İsim Raporu:

GÜLÜM Adının Yaygınlığı

GÜLÜM Türkiye'de en çok kullanılan 1640. isim (... 1638. gültürk, 1639. gülüçağ, 1640. gülüm, 1641. gülzade, 1642. günhal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLÜM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLÜM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:25 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin GÜLÜM olduğu ve GÜLÜM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLÜM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLÜM yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLÜM Türkiye'nin en yaygın 1640. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1640. ad ise Munir ismi. GÜLÜM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1638. Jonas 1639. Ella 1640. Munir 1641. Lorne 1642. Cecelia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLÜM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLÜM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLÜM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLÜM İsminin Yazılışı:

--...-.-....---

Denizcilik Alfabesinde GÜLÜM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLÜM İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLÜM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLÜM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLÜM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülümser

SON HARFLERİ GÜLÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülüm) göre gülüm ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lüm) göre gülüm ile Uyumlu İsimler :

müslüm

Son 2 harfine (üm) göre gülüm ile Uyumlu İsimler :

begüm gülsüm özüm ömrüm ülküm

BAŞ HARFLERİ GÜLÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gülü) göre GÜLÜM ile Uyumlu İsimler :

gülüçağ gülümser gülün

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLÜM ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülözgür gülbanu

İlk 2 harfine () göre GÜLÜM ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'üm' ile Biten İsimler :

gülsüm

'g' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

gizem görkem gülendam gülhanım gizlem gülerdem

GÜLÜM isminin Anlamı

GÜLÜM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLÜM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLÜM + Anlam" veya "GÜLÜM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLÜM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLÜM adını oluşturan G, Ü, L, Ü, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

G
Ü
L
Ü
M
TOPLAM
8
26
15
26
16
91

GÜLÜM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1786. duygu, 1787. füzay, 1788. gülüm, 1789. güralp, 1790. nezire, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin burkay bünyan duygu füzay güralp nezire noyhan nurhan orhun sarper sertan sümer ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüda mihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül