ÜLKÜM İsim Raporu:

ÜLKÜM Adının Yaygınlığı

ÜLKÜM Türkiye'de en çok kullanılan 2360. isim (... 2358. semihat, 2359. senar, 2360. ülküm, 2361. sera, 2362. serdenur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÜLKÜM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÜLKÜM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:16 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin ÜLKÜM olduğu ve ÜLKÜM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÜLKÜM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÜLKÜM yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÜLKÜM Türkiye'nin en yaygın 2360. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2360. ad ise Deanne ismi. ÜLKÜM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2358. Bao 2359. Leonor 2360. Deanne 2361. Fayez 2362. Asghar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÜLKÜM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÜLKÜM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÜLKÜM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÜLKÜM İsminin Yazılışı:

..-.-..-.-..---

Denizcilik Alfabesinde ÜLKÜM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÜLKÜM İsminin Barkod Yazılışı:

ÜLKÜM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÜLKÜM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÜLKÜM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÜLKÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lküm) göre ülküm ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (küm) göre ülküm ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (üm) göre ülküm ile Uyumlu İsimler :

begüm gülsüm müslüm özüm gülüm ömrüm

BAŞ HARFLERİ ÜLKÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ülkü) göre ÜLKÜM ile Uyumlu İsimler :

ülkü

İlk 3 harfine (ülk) göre ÜLKÜM ile Uyumlu İsimler :

ülker

İlk 2 harfine (ül) göre ÜLKÜM ile Uyumlu İsimler :

ülgen ülfet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÜLKÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ül' ile başlayıp 'üm' ile Biten İsimler :

'ü' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

ÜLKÜM isminin Anlamı

ÜLKÜM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÜLKÜM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÜLKÜM + Anlam" veya "ÜLKÜM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÜLKÜM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÜLKÜM adını oluşturan Ü, L, K, Ü, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 97:

Ü
L
K
Ü
M
TOPLAM
26
15
14
26
16
97

ÜLKÜM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1961. raziye, 1962. selver, 1963. ülküm, 1964. varsıl, 1965. ünver, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 97 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

altınay füsun şerifhan denizhan ertunç duriye gürler hamiyet nükhet kubilay nezaket saruhan sedanur tanseli özgül muhtar kerimhan melikşah nurfer raziye selver varsıl ünver