ÖZGÜL İsim Raporu:

ÖZGÜL Adının Yaygınlığı

ÖZGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 443. isim (... 441. isa, 442. zekeriya, 443. özgül, 444. altuğ, 445. ercüment, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı ÖZGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

ÖZGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:43 itibariyle yaklaşık 45,947 kişinin isminin ÖZGÜL olduğu ve ÖZGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZGÜL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ÖZGÜL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖZGÜL sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ÖZGÜL Türkiye'nin en yaygın 443. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 443. ad ise Ana ismi. ÖZGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 441. Judy 442. Sally 443. Ana 444. Ashok 445. Terrence isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZGÜL İsminin Yazılışı:

-----..--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde ÖZGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zgül) göre özgül ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gül) göre özgül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül songül birgül nurgül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül begül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre özgül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ ÖZGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özgü) göre ÖZGÜL ile Uyumlu İsimler :

özgür özgün özgü

İlk 3 harfine (özg) göre ÖZGÜL ile Uyumlu İsimler :

özge özgen özger özgecan

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZGÜL ile Uyumlu İsimler :

özlem özcan özkan özden öznur özer özay özdemir özhan özlen öztürk özben özen öztekin özüm özbil özal özde özdem özder özenç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

'ö' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

önal öncel özbil ödül övül özal

ÖZGÜL isminin Anlamı

ÖZGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZGÜL + Anlam" veya "ÖZGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZGÜL adını oluşturan Ö, Z, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 97:

Ö
Z
G
Ü
L
TOPLAM
19
29
8
26
15
97

ÖZGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1954. sedanur, 1955. tanseli, 1956. özgül, 1957. muhtar, 1958. kerimhan, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 97 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

altınay füsun şerifhan denizhan ertunç duriye gürler hamiyet nükhet kubilay nezaket saruhan sedanur tanseli muhtar kerimhan melikşah nurfer raziye selver ülküm varsıl ünver