BENGÜL İsim Raporu:

BENGÜL Adının Yaygınlığı

BENGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1023. isim (... 1021. bedriye, 1022. behice, 1023. bengül, 1024. beyazıt, 1025. birdal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BENGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BENGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:45 itibariyle yaklaşık 9,017 kişinin isminin BENGÜL olduğu ve BENGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BENGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BENGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BENGÜL Türkiye'nin en yaygın 1023. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1023. ad ise Shaun ismi. BENGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1021. Vera 1022. Bridget 1023. Shaun 1024. Dong 1025. Wood isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BENGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BENGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BENGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BENGÜL İsminin Yazılışı:

-....-.--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde BENGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BENGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

BENGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BENGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BENGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BENGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (engül) göre bengül ile Uyumlu İsimler :

şengül esengül

Son 4 harfine (ngül) göre bengül ile Uyumlu İsimler :

songül tangül

Son 3 harfine (gül) göre bengül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül özgül birgül nurgül aygül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül begül betigül hurigül hepgül sergül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre bengül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ BENGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bengü) göre BENGÜL ile Uyumlu İsimler :

bengü

İlk 4 harfine (beng) göre BENGÜL ile Uyumlu İsimler :

bengi bengisu

İlk 3 harfine (ben) göre BENGÜL ile Uyumlu İsimler :

benan benal benek benay bener benian benson

İlk 2 harfine (be) göre BENGÜL ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

betül begül behlül betigül

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

birol bilal birgül beril birdal bingöl benal battal bermal birsel

BENGÜL isminin Anlamı

BENGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BENGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BENGÜL + Anlam" veya "BENGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BENGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BENGÜL adını oluşturan B, E, N, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

B
E
N
G
Ü
L
TOPLAM
2
6
17
8
26
15
74

BENGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1189. aysen, 1190. şeyma, 1191. bengül, 1192. kıvanç, 1193. yaşar, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan