BEGÜL İsim Raporu:

BEGÜL Adının Yaygınlığı

BEGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1982. isim (... 1980. bavver, 1981. bediray, 1982. begül, 1983. behlül, 1984. behram, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BEGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BEGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:42 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin BEGÜL olduğu ve BEGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEGÜL Türkiye'nin en yaygın 1982. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1982. ad ise Shashikant ismi. BEGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1980. Mansoor 1981. Selwyn 1982. Shashikant 1983. Gaston 1984. Helmut isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEGÜL İsminin Yazılışı:

-....--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde BEGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

BEGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (egül) göre begül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül

Son 3 harfine (gül) göre begül ile Uyumlu İsimler :

gül songül özgül birgül nurgül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre begül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ BEGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (begü) göre BEGÜL ile Uyumlu İsimler :

begüm begümhan

İlk 3 harfine (beg) göre BEGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (be) göre BEGÜL ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

betül bengül behlül betigül

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

birol bilal birgül beril birdal bingöl benal battal bermal birsel

BEGÜL isminin Anlamı

BEGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEGÜL + Anlam" veya "BEGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEGÜL adını oluşturan B, E, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

B
E
G
Ü
L
TOPLAM
2
6
8
26
15
57

BEGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 521. alaaddin, 522. aybige, 523. begül, 524. celile, 525. ergem, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine