FERİDE İsim Raporu:

FERİDE Adının Yaygınlığı

FERİDE Türkiye'de en çok kullanılan 605. isim (... 603. hicran, 604. ergun, 605. feride, 606. gülen, 607. gürol, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı FERİDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

FERİDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 06:49 itibariyle yaklaşık 27,896 kişinin isminin FERİDE olduğu ve FERİDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FERİDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FERİDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

FERİDE Türkiye'nin en yaygın 605. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 605. ad ise Prasad ismi. FERİDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 603. Merrill 604. Barton 605. Prasad 606. Cathy 607. Danielle isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FERİDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FERİDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FERİDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FERİDE İsminin Yazılışı:

..-...-...-...

Denizcilik Alfabesinde FERİDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FERİDE İsminin Barkod Yazılışı:

FERİDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FERİDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FERİDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FERİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eride) göre feride ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ride) göre feride ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ide) göre feride ile Uyumlu İsimler :

halide güzide hamide jülide cahide nahide zahide nadide raşide vahide sacide cavide kaside maide müfide naide nüvide orkide reşide saide

Son 2 harfine (de) göre feride ile Uyumlu İsimler :

gözde hande zübeyde asude müjde sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde bade belde mesude rüveyde sevinde özde

BAŞ HARFLERİ FERİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ferid) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

feridun

İlk 4 harfine (feri) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

ferit feriha

İlk 3 harfine (fer) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

ferhat ferda ferhan ferruh ferdi feray ferzan ferah feryal feragat ferahim ferhun ferrah feruze ferzat ferahnaz ferdağ ferudun ferya

İlk 2 harfine (fe) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

fevzi fehmi feyza fethi feyzullah feza fevziye feyyaz fethullah fecri fettah feyzi feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FERİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'fe' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

fadime fikriye fahriye fevziye firuze feruze fehmile fehmiye fehime fethiye filare

FERİDE isminin Anlamı

FERİDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FERİDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FERİDE + Anlam" veya "FERİDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FERİDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FERİDE adını oluşturan F, E, R, İ, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

F
E
R
İ
D
E
TOPLAM
7
6
21
12
5
6
57

FERİDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 503. enis, 504. esin, 505. feride, 506. feriha, 507. nihan, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine