BADE İsim Raporu:

BADE Adının Yaygınlığı

BADE Türkiye'de en çok kullanılan 1973. isim (... 1971. aşkı, 1972. bağcan, 1973. bade, 1974. bahrem, 1975. bahtiyar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BADE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BADE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:01 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin BADE olduğu ve BADE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BADE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 BADE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BADE sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

BADE Türkiye'nin en yaygın 1973. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1973. ad ise Zoltan ismi. BADE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1971. Yves 1972. Darcy 1973. Zoltan 1974. Gabor 1975. Avinash isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BADE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BADE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BADE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BADE İsminin Yazılışı:

-....--...

Denizcilik Alfabesinde BADE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BADE İsminin Barkod Yazılışı:

BADE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BADE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BADE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BADE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ade) göre bade ile Uyumlu İsimler :

azade gülzade

Son 2 harfine (de) göre bade ile Uyumlu İsimler :

gözde hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde gülde ahude hüdeyde raşide vahide sacide belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde özde

BAŞ HARFLERİ BADE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (bad) göre BADE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ba) göre BADE ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BADE İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye behiye beste bedriye behice burçe berceste besime bilgiye bakiye belde birdane buyçe berke büke

BADE isminin Anlamı

BADE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BADE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BADE + Anlam" veya "BADE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BADE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BADE adını oluşturan B, A, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 14:

B
A
D
E
TOPLAM
2
1
5
6
14

BADE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 3. baha, 4. ağca, 5. bade, 6. ece, 7. efe, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 14 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

baha ağca