BALA İsim Raporu:

BALA Adının Yaygınlığı

BALA Türkiye'de en çok kullanılan 1977. isim (... 1975. bahtiyar, 1976. bakiye, 1977. bala, 1978. battal, 1979. battalgazi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BALA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BALA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:08 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin BALA olduğu ve BALA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BALA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BALA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BALA Türkiye'nin en yaygın 1977. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1977. ad ise Anant ismi. BALA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1975. Avinash 1976. Hernando 1977. Anant 1978. Abid 1979. Ivy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BALA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BALA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BALA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BALA İsminin Yazılışı:

-....-.-...-

Denizcilik Alfabesinde BALA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BALA İsminin Barkod Yazılışı:

BALA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BALA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BALA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

aybala

SON HARFLERİ BALA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ala) göre bala ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (la) göre bala ile Uyumlu İsimler :

atilla leyla ayla necla çağla damla ela süheyla sıla sebla ceyla mualla incila simla almıla fazila seyla attila dila mücella nejla sebila

BAŞ HARFLERİ BALA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (bal) göre BALA ile Uyumlu İsimler :

balkan

İlk 2 harfine (ba) göre BALA ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar barlas batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BALA İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra büşra beyza baha belma bedia berta beria buhara

BALA isminin Anlamı

BALA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BALA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BALA + Anlam" veya "BALA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BALA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BALA adını oluşturan B, A, L, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 19:

B
A
L
A
TOPLAM
2
1
15
1
19

BALA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 6. ece, 7. efe, 8. bala, 9. abdi, 10. agah, ... Toplam 2 ismin aritmetik toplamı 19 (Binde 0.81 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

efe