BÜŞRA İsim Raporu:

BÜŞRA Adının Yaygınlığı

BÜŞRA Türkiye'de en çok kullanılan 589. isim (... 587. şenay, 588. furkan, 589. büşra, 590. resul, 591. selcen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı BÜŞRA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

BÜŞRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:21 itibariyle yaklaşık 30,687 kişinin isminin BÜŞRA olduğu ve BÜŞRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BÜŞRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BÜŞRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BÜŞRA Türkiye'nin en yaygın 589. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 589. ad ise Sergio ismi. BÜŞRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 587. Eli 588. Darren 589. Sergio 590. Colin 591. Hope isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BÜŞRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BÜŞRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BÜŞRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BÜŞRA İsminin Yazılışı:

-.....-....-..-

Denizcilik Alfabesinde BÜŞRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BÜŞRA İsminin Barkod Yazılışı:

BÜŞRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BÜŞRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BÜŞRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BÜŞRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üşra) göre büşra ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şra) göre büşra ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ra) göre büşra ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra bora kübra dilara buğra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara azra buhara nora sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ BÜŞRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (büşr) göre BÜŞRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (büş) göre BÜŞRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre BÜŞRA ile Uyumlu İsimler :

bülent bünyamin bükem bünyan büke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BÜŞRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'bü' ile başlayıp 'ra' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra beyza baha belma bedia berta bala beria buhara

BÜŞRA isminin Anlamı

BÜŞRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BÜŞRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BÜŞRA + Anlam" veya "BÜŞRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BÜŞRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BÜŞRA adını oluşturan B, Ü, Ş, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

B
Ü
Ş
R
A
TOPLAM
2
26
23
21
1
73

BÜŞRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1173. şener, 1174. belamir, 1175. büşra, 1176. esmahan, 1177. eymen, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir esmahan eymen memiş nesim reşide seyma