RESUL İsim Raporu:

RESUL Adının Yaygınlığı

RESUL Türkiye'de en çok kullanılan 590. isim (... 588. furkan, 589. büşra, 590. resul, 591. selcen, 592. sunay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı RESUL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

RESUL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:55 itibariyle yaklaşık 30,687 kişinin isminin RESUL olduğu ve RESUL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RESUL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 RESUL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada RESUL sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

RESUL Türkiye'nin en yaygın 590. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 590. ad ise Colin ismi. RESUL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 588. Darren 589. Sergio 590. Colin 591. Hope 592. Constance isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RESUL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RESUL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RESUL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RESUL İsminin Yazılışı:

.-.......-.-..

Denizcilik Alfabesinde RESUL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RESUL İsminin Barkod Yazılışı:

RESUL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RESUL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RESUL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RESUL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (esul) göre resul ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sul) göre resul ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ul) göre resul ile Uyumlu İsimler :

ertuğrul tuğrul kurtul durul turul

BAŞ HARFLERİ RESUL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (resu) göre RESUL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (res) göre RESUL ile Uyumlu İsimler :

resmiye

İlk 2 harfine (re) göre RESUL ile Uyumlu İsimler :

recep reyhan remzi refik reşit reşat rezzan reha recai remziye rengin refika refiye reyyan refi rejin refhan refia revan rebia rebiş refet rehan reis reşide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RESUL İLE UYUMLU İSİMLER:

're' ile başlayıp 'ul' ile Biten İsimler :

'r' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

RESUL isminin Anlamı

RESUL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RESUL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RESUL + Anlam" veya "RESUL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RESUL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RESUL adını oluşturan R, E, S, U, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 89:

R
E
S
U
L
TOPLAM
21
6
22
25
15
89

RESUL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1733. zülfi, 1734. şekur, 1735. resul, 1736. cömert, 1737. dilivan, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 89 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suphi atanur aydemir ceyhun gülüçağ hürkan ışılay lerzan mahmur nermin seylan taciser tansu teksen vural zülfi şekur cömert dilivan doğukan evliya soley gülçiçek selmani tulu zuhat