REFİ İsim Raporu:

REFİ Adının Yaygınlığı

REFİ Türkiye'de en çok kullanılan 1664. isim (... 1662. hare, 1663. bilek, 1664. refi, 1665. şürzan, 1666. havvanur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı REFİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

REFİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:37 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin REFİ olduğu ve REFİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

REFİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda REFİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

REFİ Türkiye'nin en yaygın 1664. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1664. ad ise Sander ismi. REFİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1662. Salah 1663. Riaz 1664. Sander 1665. Hui 1666. Krishan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

REFİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde REFİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde REFİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde REFİ İsminin Yazılışı:

.-....-...

Denizcilik Alfabesinde REFİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

REFİ İsminin Barkod Yazılışı:

REFİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(REFİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

REFİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

refik refika refiye refia

SON HARFLERİ REFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (efi) göre refi ile Uyumlu İsimler :

hanefi

Son 2 harfine (fi) göre refi ile Uyumlu İsimler :

lütfi seyfi hanifi nafi safi vasfi zülfi

BAŞ HARFLERİ REFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ref) göre REFİ ile Uyumlu İsimler :

refik refika refiye refhan refia refet

İlk 2 harfine (re) göre REFİ ile Uyumlu İsimler :

recep reyhan remzi reşit reşat resul rezzan reha recai remziye rengin resmiye reyyan rejin revan rebia rebiş rehan reis reşide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ REFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

remzi rahmi ruhi recai raci rami rudi

REFİ isminin Anlamı

REFİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size REFİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "REFİ + Anlam" veya "REFİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
REFİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

REFİ adını oluşturan R, E, F, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

R
E
F
İ
TOPLAM
21
6
7
12
46

REFİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 209. çağrı, 210. ecmel, 211. refi, 212. liana, 213. sedef, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel liana sedef naim nami necibe olgaç sebla sena iclal şen amber asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide