NAİM İsim Raporu:

NAİM Adının Yaygınlığı

NAİM Türkiye'de en çok kullanılan 542. isim (... 540. meriç, 541. güray, 542. naim, 543. nazmiye, 544. necmi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı NAİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

NAİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:02 itibariyle yaklaşık 33,330 kişinin isminin NAİM olduğu ve NAİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 41.30 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 14,297 NAİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAİM sayısı her yıl 109 kişi artıyor.

NAİM Türkiye'nin en yaygın 542. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 542. ad ise Reid ismi. NAİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 540. Kristine 541. Lois 542. Reid 543. Geo 544. Marianne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAİM İsminin Yazılışı:

-..-..--

Denizcilik Alfabesinde NAİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAİM İsminin Barkod Yazılışı:

NAİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

naime

SON HARFLERİ NAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aim) göre naim ile Uyumlu İsimler :

saim zaim medaim

Son 2 harfine (im) göre naim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim salim halim rasim haşim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim birim ferahim nevim hayim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ NAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nai) göre NAİM ile Uyumlu İsimler :

nail naime naile naide

İlk 2 harfine (na) göre NAİM ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

nedim nazım nevim neslim neşem nesim

NAİM isminin Anlamı

NAİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAİM + Anlam" veya "NAİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAİM adını oluşturan N, A, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

N
A
İ
M
TOPLAM
17
1
12
16
46

NAİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 212. liana, 213. sedef, 214. naim, 215. nami, 216. necibe, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel refi liana sedef nami necibe olgaç sebla sena iclal şen amber asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide