NAKİ İsim Raporu:

NAKİ Adının Yaygınlığı

NAKİ Türkiye'de en çok kullanılan 1002. isim (... 1000. yağız, 1001. zahide, 1002. naki, 1003. sina, 1004. suphi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NAKİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NAKİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:06 itibariyle yaklaşık 9,024 kişinin isminin NAKİ olduğu ve NAKİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAKİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAKİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAKİ Türkiye'nin en yaygın 1002. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1002. ad ise Rogers ismi. NAKİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1000. Nolan 1001. Otis 1002. Rogers 1003. Cooper 1004. Reyes isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAKİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAKİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAKİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAKİ İsminin Yazılışı:

-..--.-..

Denizcilik Alfabesinde NAKİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAKİ İsminin Barkod Yazılışı:

NAKİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAKİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAKİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aki) göre naki ile Uyumlu İsimler :

baki abdulbaki haki saki

Son 2 harfine (ki) göre naki ile Uyumlu İsimler :

zeki şevki berki

BAŞ HARFLERİ NAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nak) göre NAKİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (na) göre NAKİ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NAKİ isminin Anlamı

NAKİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAKİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAKİ + Anlam" veya "NAKİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAKİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAKİ adını oluşturan N, A, K, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

N
A
K
İ
TOPLAM
17
1
14
12
44

NAKİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 162. oben, 163. recai, 164. naki, 165. hamdi, 166. anıl, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani kaya nil idil şaban akay beliğ alim didar erdi ikbal eflal ogan