KAYA İsim Raporu:

KAYA Adının Yaygınlığı

KAYA Türkiye'de en çok kullanılan 378. isim (... 376. hacı, 377. kadriye, 378. kaya, 379. sezai, 380. türkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı KAYA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

KAYA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:27 itibariyle yaklaşık 54,966 kişinin isminin KAYA olduğu ve KAYA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KAYA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KAYA yaşadığını tahmin ediyoruz.

KAYA Türkiye'nin en yaygın 378. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 378. ad ise Jeffery ismi. KAYA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 376. Austin 377. Marcus 378. Jeffery 379. Sheila 380. Jesse isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KAYA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KAYA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KAYA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KAYA İsminin Yazılışı:

-.-.--.--.-

Denizcilik Alfabesinde KAYA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KAYA İsminin Barkod Yazılışı:

KAYA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KAYA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KAYA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KAYA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aya) göre kaya ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ya) göre kaya ile Uyumlu İsimler :

derya hülya fulya oya ziya yahya zekeriya süreyya papatya rüya açelya eliya asya kahya ofelya enbiya evliya ferya mahya manolya

BAŞ HARFLERİ KAYA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (kay) göre KAYA ile Uyumlu İsimler :

kayhan kayıhan

İlk 2 harfine (ka) göre KAYA ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kader kadri kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kaşif karadağ kahya kadem kalender kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KAYA İLE UYUMLU İSİMLER:

'k' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

kübra kahya

KAYA isminin Anlamı

KAYA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KAYA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KAYA + Anlam" veya "KAYA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KAYA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KAYA adını oluşturan K, A, Y, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

K
A
Y
A
TOPLAM
14
1
28
1
44

KAYA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 171. elen, 172. kani, 173. kaya, 174. nil, 175. idil, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naki hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani nil idil şaban akay beliğ alim didar erdi ikbal eflal ogan