OYA İsim Raporu:

OYA Adının Yaygınlığı

OYA Türkiye'de en çok kullanılan 246. isim (... 244. erdoğan, 245. evrim, 246. oya, 247. şahin, 248. selahattin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,015 kişiden birinin adı OYA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.98.

OYA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-10-2023 08:28 itibariyle yaklaşık 87,537 kişinin isminin OYA olduğu ve OYA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1165 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OYA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,944 OYA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OYA sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

OYA Türkiye'nin en yaygın 246. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 246. ad ise Lori ismi. OYA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 244. Morris 245. Alice 246. Lori 247. Alberto 248. Joyce isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OYA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OYA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OYA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OYA İsminin Yazılışı:

----.--.-

Denizcilik Alfabesinde OYA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OYA İsminin Barkod Yazılışı:

OYA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OYA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OYA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

noyan

SON HARFLERİ OYA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ya) göre oya ile Uyumlu İsimler :

derya hülya fulya ziya kaya yahya zekeriya süreyya papatya rüya açelya eliya asya kahya ofelya enbiya evliya ferya mahya manolya

BAŞ HARFLERİ OYA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (oy) göre OYA ile Uyumlu İsimler :

oytun oylum

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OYA İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

olga ofelya

OYA isminin Anlamı

OYA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OYA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OYA + Anlam" veya "OYA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OYA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OYA adını oluşturan O, Y, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 47:

O
Y
A
TOPLAM
18
28
1
47

OYA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 235. cenap, 236. fadime, 237. oya, 238. gonca, 239. kader, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 47 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ajlan akkan asena ayan berna cenap fadime gonca kader ahude naz ilke inan refia arife değer