DEĞER İsim Raporu:

DEĞER Adının Yaygınlığı

DEĞER Türkiye'de en çok kullanılan 2049. isim (... 2047. dalım, 2048. damlanur, 2049. değer, 2050. deham, 2051. dengir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DEĞER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DEĞER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:59 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin DEĞER olduğu ve DEĞER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DEĞER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DEĞER yaşadığını tahmin ediyoruz.

DEĞER Türkiye'nin en yaygın 2049. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2049. ad ise Ong ismi. DEĞER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2047. Rice 2048. Knight 2049. Ong 2050. Marybeth 2051. Jeannie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DEĞER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DEĞER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DEĞER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DEĞER İsminin Yazılışı:

-...--...-.

Denizcilik Alfabesinde DEĞER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DEĞER İsminin Barkod Yazılışı:

DEĞER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DEĞER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DEĞER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

candeğer

SON HARFLERİ DEĞER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eğer) göre değer ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ğer) göre değer ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (er) göre değer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer hakdiler

BAŞ HARFLERİ DEĞER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (değe) göre DEĞER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (değ) göre DEĞER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (de) göre DEĞER ile Uyumlu İsimler :

deniz derya demet devrim denizhan demir defne derviş deren demirkan devran demirhan derin deha delal demirali deham dengir devin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DEĞER İLE UYUMLU İSİMLER:

'de' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'd' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

dinçer dündar demir dilaver dilber dönger damlanur dengir didar diler diyar

DEĞER isminin Anlamı

DEĞER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DEĞER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DEĞER + Anlam" veya "DEĞER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DEĞER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DEĞER adını oluşturan D, E, Ğ, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 47:

D
E
Ğ
E
R
TOPLAM
5
6
9
6
21
47

DEĞER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 244. refia, 245. arife, 246. değer, 247. alkan, 248. asu, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 47 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ajlan akkan asena ayan berna cenap fadime oya gonca kader ahude naz ilke inan refia arife