ALKAN İsim Raporu:

ALKAN Adının Yaygınlığı

ALKAN Türkiye'de en çok kullanılan 809. isim (... 807. kurtuluş, 808. aliye, 809. alkan, 810. alperen, 811. andaç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı ALKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

ALKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:07 itibariyle yaklaşık 15,318 kişinin isminin ALKAN olduğu ve ALKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ALKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ALKAN Türkiye'nin en yaygın 809. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 809. ad ise Jefferson ismi. ALKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 807. Sami 808. Susanne 809. Jefferson 810. Ricky 811. Alexis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALKAN İsminin Yazılışı:

.-.-..-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde ALKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALKAN İsminin Barkod Yazılışı:

ALKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

balkan

SON HARFLERİ ALKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lkan) göre alkan ile Uyumlu İsimler :

volkan ilkan

Son 3 harfine (kan) göre alkan ile Uyumlu İsimler :

hakan serkan erkan okan özkan gürkan türkan tarkan atakan berkan furkan birkan nurkan demirkan utkan doğukan arkan efekan hürkan orkan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre alkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan korhan

BAŞ HARFLERİ ALKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alka) göre ALKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (alk) göre ALKAN ile Uyumlu İsimler :

alkım alkın

İlk 2 harfine (al) göre ALKAN ile Uyumlu İsimler :

ali alper alp alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alican aliye alperen altay alaaddin alim alişan alptekin alaeddin alanur algın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

altan alparslan alpaslan alican alişan alpagan alperkaan alihan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman ayşen aydan aytekin armağan atakan aslan abidin alaattin aşkın afşin alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

ALKAN isminin Anlamı

ALKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALKAN + Anlam" veya "ALKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALKAN adını oluşturan A, L, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 48:

A
L
K
A
N
TOPLAM
1
15
14
1
17
48

ALKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 245. arife, 246. değer, 247. alkan, 248. asu, 249. başar, ... Toplam 11 ismin aritmetik toplamı 48 (Binde 4.45 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

asu başar caner ercan erdal sabiha aybala dalım erel büke