AJDAN İsim Raporu:

AJDAN Adının Yaygınlığı

AJDAN Türkiye'de en çok kullanılan 1937. isim (... 1935. şirvan, 1936. ahmetşah, 1937. ajdan, 1938. akalın, 1939. akan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AJDAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AJDAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:48 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin AJDAN olduğu ve AJDAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AJDAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AJDAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AJDAN Türkiye'nin en yaygın 1937. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1937. ad ise Meryl ismi. AJDAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1935. Mervyn 1936. Jerzy 1937. Meryl 1938. Kishor 1939. Dieter isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AJDAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AJDAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AJDAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AJDAN İsminin Yazılışı:

.-.----...--.

Denizcilik Alfabesinde AJDAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AJDAN İsminin Barkod Yazılışı:

AJDAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AJDAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AJDAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AJDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (jdan) göre ajdan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dan) göre ajdan ile Uyumlu İsimler :

handan nurdan aydan vildan candan cavidan fidan fuldan nildan sühendan tandan erdan merdan soydan

Son 2 harfine (an) göre ajdan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan gürhan bilgehan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ AJDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ajda) göre AJDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ajd) göre AJDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (aj) göre AJDAN ile Uyumlu İsimler :

ajlan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AJDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'aj' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

ajlan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AJDAN isminin Anlamı

AJDAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AJDAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AJDAN + Anlam" veya "AJDAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AJDAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AJDAN adını oluşturan A, J, D, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 37:

A
J
D
A
N
TOPLAM
1
13
5
1
17
37

AJDAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 74. nebi, 75. bedii, 76. ajdan, 77. haki, 78. cafer, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 37 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

lale cahide rabia raci nafi nebi bedii haki