ALTAN İsim Raporu:

ALTAN Adının Yaygınlığı

ALTAN Türkiye'de en çok kullanılan 343. isim (... 341. hamit, 342. remzi, 343. altan, 344. arda, 345. ayla, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı ALTAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

ALTAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:37 itibariyle yaklaşık 61,314 kişinin isminin ALTAN olduğu ve ALTAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALTAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 ALTAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALTAN sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ALTAN Türkiye'nin en yaygın 343. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 343. ad ise Brenda ismi. ALTAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 341. Randy 342. Julian 343. Brenda 344. Roland 345. Yvonne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALTAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALTAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALTAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALTAN İsminin Yazılışı:

.-.-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde ALTAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALTAN İsminin Barkod Yazılışı:

ALTAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALTAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALTAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ltan) göre altan ile Uyumlu İsimler :

sultan ışıltan

Son 3 harfine (tan) göre altan ile Uyumlu İsimler :

ertan sertan gülistan bertan vatan uğurtan birtan kutan mutan botan göktan tan şemistan

Son 2 harfine (an) göre altan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan

BAŞ HARFLERİ ALTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alta) göre ALTAN ile Uyumlu İsimler :

altay

İlk 3 harfine (alt) göre ALTAN ile Uyumlu İsimler :

altuğ altınay altemur

İlk 2 harfine (al) göre ALTAN ile Uyumlu İsimler :

ali alper alp alev alpay alparslan alpaslan alaattin alican aliye alkan alperen alaaddin alim alişan alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan alpin alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

alparslan alpaslan alican alkan alişan alpagan alperkaan alihan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman ayşen aydan aytekin armağan atakan aslan abidin alaattin aşkın afşin alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

ALTAN isminin Anlamı

ALTAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALTAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALTAN + Anlam" veya "ALTAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALTAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALTAN adını oluşturan A, L, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

A
L
T
A
N
TOPLAM
1
15
24
1
17
58

ALTAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 535. necip, 536. alkın, 537. altan, 538. atakan, 539. aytaç, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem