ALPAY İsim Raporu:

ALPAY Adının Yaygınlığı

ALPAY Türkiye'de en çok kullanılan 421. isim (... 419. feridun, 420. serhan, 421. alpay, 422. göksel, 423. belgin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı ALPAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

ALPAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:56 itibariyle yaklaşık 46,030 kişinin isminin ALPAY olduğu ve ALPAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALPAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 ALPAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALPAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ALPAY Türkiye'nin en yaygın 421. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 421. ad ise Ramesh ismi. ALPAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 419. Clinton 420. Reed 421. Ramesh 422. Spencer 423. Gloria isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALPAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALPAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALPAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALPAY İsminin Yazılışı:

.-.-...--..--.--

Denizcilik Alfabesinde ALPAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALPAY İsminin Barkod Yazılışı:

ALPAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALPAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALPAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALPAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lpay) göre alpay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (pay) göre alpay ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ay) göre alpay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ ALPAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alpa) göre ALPAY ile Uyumlu İsimler :

alparslan alpaslan alpagan alpar

İlk 3 harfine (alp) göre ALPAY ile Uyumlu İsimler :

alper alp alperen alptekin alperkaan alpin alpgiray

İlk 2 harfine (al) göre ALPAY ile Uyumlu İsimler :

ali alev altan altuğ alaattin alican aliye alkan altay alaaddin alim alişan alkım alaeddin alanur algın alkın almora almıla altınay altemur alaettin alihan alime alize

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALPAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

altay altınay alpgiray

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

atalay atay akay arbay

ALPAY isminin Anlamı

ALPAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALPAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALPAY + Anlam" veya "ALPAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALPAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALPAY adını oluşturan A, L, P, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

A
L
P
A
Y
TOPLAM
1
15
20
1
28
65

ALPAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 821. afitap, 822. erdinç, 823. alpay, 824. nazan, 825. suna, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü