KUTAY İsim Raporu:

KUTAY Adının Yaygınlığı

KUTAY Türkiye'de en çok kullanılan 2202. isim (... 2200. kerime, 2201. kerimhan, 2202. kutay, 2203. lalezar, 2204. lerna, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KUTAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KUTAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:39 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin KUTAY olduğu ve KUTAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KUTAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KUTAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

KUTAY Türkiye'nin en yaygın 2202. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2202. ad ise Winifred ismi. KUTAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2200. Brant 2201. Prabha 2202. Winifred 2203. Dae 2204. Eduard isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KUTAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KUTAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KUTAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KUTAY İsminin Yazılışı:

-.-..--.--.--

Denizcilik Alfabesinde KUTAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KUTAY İsminin Barkod Yazılışı:

KUTAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KUTAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KUTAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KUTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (utay) göre kutay ile Uyumlu İsimler :

sabutay

Son 3 harfine (tay) göre kutay ile Uyumlu İsimler :

oktay çağatay atay altay bilgütay

Son 2 harfine (ay) göre kutay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ KUTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kuta) göre KUTAY ile Uyumlu İsimler :

kutan

İlk 3 harfine (kut) göre KUTAY ile Uyumlu İsimler :

kutlu kutlay kutbettin kutluhan kutluğ kutsal kuthan kutcan

İlk 2 harfine (ku) göre KUTAY ile Uyumlu İsimler :

kubilay kurtuluş kudret kunter kurtul kubilhan kurtcebe kuddusi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KUTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ku' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

kubilay kutlay

'k' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

koray kamuray

KUTAY isminin Anlamı

KUTAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KUTAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KUTAY + Anlam" veya "KUTAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KUTAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KUTAY adını oluşturan K, U, T, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

K
U
T
A
Y
TOPLAM
14
25
24
1
28
92

KUTAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1836. ilkgün, 1837. nefishan, 1838. kutay, 1839. mihrican, 1840. münir, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan mihrican münir gülün