YAKUT İsim Raporu:

YAKUT Adının Yaygınlığı

YAKUT Türkiye'de en çok kullanılan 1358. isim (... 1356. vesile, 1357. volga, 1358. yakut, 1359. yalın, 1360. ülfet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı YAKUT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

YAKUT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:20 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin YAKUT olduğu ve YAKUT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YAKUT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YAKUT yaşadığını tahmin ediyoruz.

YAKUT Türkiye'nin en yaygın 1358. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1358. ad ise Hyman ismi. YAKUT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1356. Surendra 1357. Sharad 1358. Hyman 1359. Maynard 1360. Akhtar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YAKUT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YAKUT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YAKUT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YAKUT İsminin Yazılışı:

-.--.--.-..--

Denizcilik Alfabesinde YAKUT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YAKUT İsminin Barkod Yazılışı:

YAKUT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YAKUT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YAKUT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YAKUT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (akut) göre yakut ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kut) göre yakut ile Uyumlu İsimler :

aykut erkut korkut tankut cankut

Son 2 harfine (ut) göre yakut ile Uyumlu İsimler :

mahmut umut mesut turgut davut bulut lut mut

BAŞ HARFLERİ YAKUT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yaku) göre YAKUT ile Uyumlu İsimler :

yakup

İlk 3 harfine (yak) göre YAKUT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ya) göre YAKUT ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yalçın yahya yağmur yaprak yaman yağız yasir yankı yalın yadigar yalım yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YAKUT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'ut' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

yiğit

YAKUT isminin Anlamı

YAKUT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YAKUT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YAKUT + Anlam" veya "YAKUT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YAKUT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YAKUT adını oluşturan Y, A, K, U, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

Y
A
K
U
T
TOPLAM
28
1
14
25
24
92

YAKUT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1824. sabriye, 1825. seyit, 1826. yakut, 1827. yarkın, 1828. zühre, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün