YASİN İsim Raporu:

YASİN Adının Yaygınlığı

YASİN Türkiye'de en çok kullanılan 175. isim (... 173. yeşim, 174. semra, 175. yasin, 176. okan, 177. çetin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı YASİN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

YASİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:35 itibariyle yaklaşık 113,612 kişinin isminin YASİN olduğu ve YASİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YASİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,960 YASİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YASİN sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

YASİN Türkiye'nin en yaygın 175. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 175. ad ise Renee ismi. YASİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 173. Terry 174. Judith 175. Renee 176. Ross 177. Lloyd isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YASİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YASİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YASİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YASİN İsminin Yazılışı:

-.--.-.....-.

Denizcilik Alfabesinde YASİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YASİN İsminin Barkod Yazılışı:

YASİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YASİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YASİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YASİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asin) göre yasin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sin) göre yasin ile Uyumlu İsimler :

ersin esin tahsin muhsin türesin

Son 2 harfine (in) göre yasin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin aylin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin sezgin hayrettin aytekin berrin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin serin

BAŞ HARFLERİ YASİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yasi) göre YASİN ile Uyumlu İsimler :

yasir

İlk 3 harfine (yas) göre YASİN ile Uyumlu İsimler :

yasemin yasef yasemen

İlk 2 harfine (ya) göre YASİN ile Uyumlu İsimler :

yavuz yaşar yalçın yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yankı yakut yalın yadigar yalım yarkın yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YASİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

yasemin

'y' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

yalçın yetkin yaman yalın yarkın yusufhan yasemen yavuzcan yelin yetişhan yunushan

YASİN isminin Anlamı

YASİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YASİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YASİN + Anlam" veya "YASİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YASİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YASİN adını oluşturan Y, A, S, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

Y
A
S
İ
N
TOPLAM
28
1
22
12
17
80

YASİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1434. özkan, 1435. tezcan, 1436. yasin, 1437. istem, 1438. zuhal, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan