AYKIN İsim Raporu:

AYKIN Adının Yaygınlığı

AYKIN Türkiye'de en çok kullanılan 899. isim (... 897. ferzan, 898. feza, 899. aykın, 900. azmi, 901. baybars, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı AYKIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

AYKIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:10 itibariyle yaklaşık 12,635 kişinin isminin AYKIN olduğu ve AYKIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYKIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYKIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYKIN Türkiye'nin en yaygın 899. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 899. ad ise Anh ismi. AYKIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 897. Sydney 898. Aubrey 899. Anh 900. Sterling 901. Jerrold isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYKIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYKIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYKIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYKIN İsminin Yazılışı:

.--.---.-..-.

Denizcilik Alfabesinde AYKIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYKIN İsminin Barkod Yazılışı:

AYKIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYKIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYKIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ykın) göre aykın ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kın) göre aykın ile Uyumlu İsimler :

akın taşkın aşkın barkın alkın yarkın arkın

Son 2 harfine (ın) göre aykın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın ışın saygın ılgın yalın algın aysın barçın barın akalın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ AYKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aykı) göre AYKIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayk) göre AYKIN ile Uyumlu İsimler :

aykut

İlk 2 harfine (ay) göre AYKIN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aynur aysun aysel ayça ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

aydın aysın

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYKIN isminin Anlamı

AYKIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYKIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYKIN + Anlam" veya "AYKIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYKIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYKIN adını oluşturan A, Y, K, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

A
Y
K
I
N
TOPLAM
1
28
14
11
17
71

AYKIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1410. ismet, 1411. aygün, 1412. aykın, 1413. bahriye, 1414. batuhan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan